MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Przedszkolaki śpiewają dla Polski

Na kilka dni przed Świętem Niepodległości w brzeskim Zespole Publicznym Przedszkolu nr 2 odbył się II Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam dla Polski”, w którym wzięło udział 16 przedszkolaków. Laureatami pierwszych nagród zostali Emilia Cierniak (grupa młodsza) oraz Marcelina Zabrzeńska Antoni Szczupał (grupa starsza).

Przedszkolaki już rok temu udowodnili, że talenty muzyczne mają nieprzeciętne, a łącząc je z dziecięcym (czytaj: szczerym) zaangażowaniem potrafią wzruszyć każdego słuchacza. Nie inaczej było także i tym razem. Jurorzy bardzo wysoko ocenili poziom artystyczny wszystkich prezentacji. Każde dziecko wystąpiło w ubiorze nawiązującym do charakteru wydarzenia. Wokalnym popisom z uwagą przysłuchiwali się burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor WEKiS Urszula Białka.

Konkursowe prezentacje oceniało jury, któremu przewodziła Ilona Latocha-Dylewska, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku. Ponadto skład komisji tworzyli: Jolanta Sarlej, Anna Serwin, Renata Wielgosz i Konrad Baniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i flagi. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz bilety do kina Planeta ufundowane przez Mateusza Godzika.

Dzieci wykonywały utwory trwale zapisane w narodowym śpiewniku pieśni patriotycznych, a także powstałe współcześnie na potrzeby wychowania przedszkolnego. Emilka Cierniak z brzeskiego przedszkola nr 2 przygotowała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”, natomiast laureaci pierwszych nagród w kategorii starszej postawili na nowy repertuar – Marcelina Zabrzeńska z przedszkola w Porębie Spytkowskiej zaśpiewała „To moja Polska”, a Antoni Szczupał z przedszkola w Buczu „Zachwyca nas Polska”. Cała trójka wystąpiła w mini koncercie laureatów, będącym preludium do tradycyjnego wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które odbyło się 11 listopada w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

 

WYNIKI KONKURSU

Grupa młodsza

  1. miejsce: Emilia Cierniak (przedszkole nr 2 w Brzesku)
  2. miejsce: Antoni Bryniak (przedszkole Tańczące Nutki)
  3. miejsce: Helena Przybyło (przedszkole nr 1 w Jadownikach) oraz Tymon Drabik (przedszkole Tańczące Nutki).

Grupa starsza

1.miejsce: Marcelina Zabrzeńska (przedszkole w Porębie Spytkowskiej) oraz Antoni Szczupał (przedszkole w Buczu)

2.miejsce: Pola Grabania (przedszkole nr 4 w Brzesku) oraz Julia Duda (przedszkole nr 2 w Brzesku)

3.miejsce: Gabriela Mularz (przedszkole im. św. Faustyny w Brzesku)

Wyróżnienia: Zuzanna Budzik (przedszkole nr 2 w Jadownikach), Matylda Grabowska (przedszkole parafialne w Mokrzyskach) oraz Liliana Olchawa (przedszkole nr 1 w Brzesku).

___

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.