MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Drwinia: Biblioteka – dodaj do miejsc ulubionych

,,Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia”  to zadanie realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drwini wraz z filiami Bibliotek  w Grobli i Mikluszowicach mające  na celu wspieranie i promowanie  czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Drwinia.

Podczas realizacji zadania przygotowaliśmy wiele akcji skierowanych do dzieci i ich opiekunów, tak aby w sposób ciekawy i atrakcyjny przybliżyć książkę i bibliotekę. W celu dotarcia do jak największej grupy odbiorców zorganizowane zostały spotkania autorskie z Edytą Świętek, Wiesławem Drabikiem i Edytą Zarębską, występy 3 grup teatralnych, spotkania czytelnicze mające wymiar międzypokoleniowy, zajęcia plastyczne i animacyjne skierowane do dzieci, konkursy  literackie i gra terenowa. . Przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej  w Drwini  i Gminnego Centrum Kultury i Promocji  w Drwini z siedzibą w Grobli zorganizowany został Wakacyjny Piknik Literacki  i uroczyste obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Poprzez szereg zorganizowanych  wydarzeń i spotkań zachęcaliśmy mieszkańców Gminy Drwinia do częstszych odwiedzin Bibliotek, wypożyczenia książki, uczestnictwie w wydarzeniach literackich oraz kulturalnych organizowanych przez Biblioteki.

Za pomoc i wsparcie w trakcie realizacji zadania składamy podziękowania dla Pana Jana Pająka Wójta Gminy Drwinia.

____

Gadowska Sylwia

koordynator zadania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.