MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Festiwal Automatyki, Robotyki i Programowania – Brzesko 24-25 listopada

W dniach 24-25 listopada 2023 roku w hali Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku odbędzie się Festiwal Automatyki, Robotyki i Programowania.

Na kilkunastu stanowiskach w hali gimnastycznej prezentowane będą kierunki związane z dziedzinami automatyki, robotyki i programowania oraz im pokrewne, takie jak technik elektryk, technik mechatronik, technik programista czy technik informatyk.

Prócz szerokiej oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych swoje stoiska promocyjne zaprezentują partnerzy brzeskiej „Zielonki”, działający od wielu lat w branży związanej z szeroko pojętą automatyzacją: PROSTER, Bohle Gruppe, CANPACK S.A Fabryka Puszek Napojowych Brzesko, Carlsberg Polska, IGLOO Sp. z o.o. i MILOO – Electroniks Sp. z o.o., MABUCHI MOTOR Poland sp. z o.o., Arcom, ELPLC S.A.

„Poprzez organizację Festiwalu Automatyki, Robotyki i Programowania, chcemy pokazać, że nowoczesne technologie są wszędzie – w domu, szkole, zakładzie pracy, towarzysząc nam niemal na każdym kroku codziennego życia. Chcemy pokazać, że Zespół Szkół Technicznych i Branżowych jest szkołą, która kładzie ogromny nacisk na rozwój kompetencji cyfrowych.” – mówi Dyrektor brzeskiej „Zielonki” Jerzy Soska.

Pierwszy dzień (24 listopada) skierowany jest do uczniów klas 7 oraz 8 szkół podstawowych z terenu Małopolski. Sobotni dzień to możliwość edukacji poprzez zabawę dla młodszych uczniów o którą zadbają uczniowie przy współpracy z Kołem Gospodyń Miejskich Brzeszczanki, które znane są w regionie z organizacji kursów programowania dla młodych dziewcząt, a także osób dorosłych, którzy mogą skorzystać z oferty przedstawionej przez przedsiębiorców z regionu brzeskiego, bocheńskiego oraz tarnowskiego.

„Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych i Branżowych odpowiedział na nasze zaproszenie do wspólnej organizacji Festiwalu. Rozwój nowoczesnych technologii niesie za sobą wiele korzyści i niebezpieczeństw. Podczas wydarzenia chcemy pokazać tę pozytywną stronę, związaną z ofertą edukacyjną oraz znakomitą współpracą szkoły z partnerami z wielu regionów. Automatyzacja zakładów niesie wprawdzie za sobą ryzyko społeczne związane z zastąpieniem ludzi przez maszyny, jednak nie oznacza to, że wszystkie stanowiska pracy zostaną wyparte. Festiwal stanowi wydarzenie, które ma pokazać w jakim właśnie kierunku można pójść, by w niedalekiej przyszłości znaleźć zatrudnienie na rynku pracy, związanym z automatyzacją” – mówi Seweryn Kozub – Prezes Stowarzyszenia Be Active.

Zadanie realizowane jest w ramach otwartego konkursu ofert Województwa Małopolskiego „Małopolska! Postaw na edukację”

Patronat Honorowy:

Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Andrzej Potępa – Starosta Brzeski

Patronat medialny:

Bochnianin.pl
Tarnowska.tv
Capuccino.eu – regionalny portal informacyjny
ESKA Tarnów News

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

______________

Stowarzyszenia Be Active

Artykuł Sponsorowany

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *