MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Dzień Czystego Powietrza – edukacja ekologiczna przez teatr

24 listopada uczniowie klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Czchowie uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pod tytułem „Niezwykłe przygody Eko-Skrzatów”.

Spektakl zorganizowany został przez Gminę Czchów w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza, który w Polsce przypada 14 listopada. Zgromadzone dzieci wraz z opiekunami przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Orłowicz, natomiast Zastępca Burmistrza Czchowa Pan Tadeusz Płachta, krótką pogadanką o ekologii zachęcił dzieci do wspólnej przygody i nauki z Eko-Skrzatami.

Głównym celem przedstawienia było poszerzenie świadomości ekologinczej dzieci na temat powietrza, smogu, segregacji odpadów czy zanieczyszczenia lasów i wód. Popularyzowano tym samym właściwe zachowania takie jak zakaz spalania odpadów w piecach, potrzebę segregacji i recyklingu odpadów. Wydarzenie miało charakter interaktywny. Dzieci były zapraszane na scenę, stając się częścią przygody barwnych bohaterów.

Po przedstawieniu wszystkie dzieci już wiedziały, do którego pojemnika wrzucać posegregowane odpady. Spotkanie z Eko-Skrzatami było wspaniałą rozrywką i cenną lekcją dla najmłodszych, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.

__

Gmina Czchów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.