MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

„Droga przez wieś” w Zawadzie wyremontowana

„Droga przez wieś” w Zawadzie została przebudowana i zyskała nową nawierzchnię – na odcinku od Szkoły Podstawowej do Łękawicy. Zadanie, którego koszt wyniósł blisko 800 tysięcy złotych zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O inwestycji mówili w trakcie spotkania w Zawadzie zarówno przedstawiciele samorządu, jak i mieszkańcy.

– Wszystkie inwestycje, które realizujemy w gminie są inicjatywą mieszkańców, czy to poprzez zebrania wiejskie, czy zgłoszenia indywidualne sołtysów czy radnych. I tak też było z drogą w Zawadzie. Teraz będzie ona bezpiecznie służyła nie tylko mieszkańcom Zawady ale i sąsiednich miejscowości – informuje wójt Grzegorz Kozioł.

W ramach zadnia wykonano nową nakładkę asfaltową wraz z poboczami oraz zamontowano na przepuście stalowe osłony poprawiające bezpieczeństwo ruchu.

– Zawada w 2019 roku otrzymała tytuł „Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi”. Obraz ten psuła właśnie nasza główna droga przez wieś. Nawierzchnia była zniszczona, nie nadawała się do naprawy, a jedynie całkowitego remontu. I udało się. Mieszkańcy mają teraz komfort poruszania się po naszych drogach – dodaje Zbigniew Partyński.

– Jest szczególną troską samorządu, aby drogi były na odpowiednim poziomie. Ta droga przez wieś, którą możemy w tej chwili podziwiać, to jest droga która daje przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest chodnik, więc piesi są bezpieczni – mówił Grzegorz Drwal, radny gminy Tarnów.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 800 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane na poziomie 75% w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W spotkaniu udział wzięli poseł Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, Przewodnicząca rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni gminy Tarnów Stanisław Sarad,  Grzegorz Drwal i Zbigniew Partyński, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Bogumiła Bardel, członkowie Rady Sołeckiej w Zawadzie, dyrektor szkoły w Zawadzie Krzysztof Nowak, przedstawiciele Klubu Seniora i mieszkańcy.

_________

Tarnów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *