MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Wieczorna koszykówka w Brzesku

W hali sportowej na Zielonce rozegrany został IV Wieczorny Turniej Koszykówki Dziewcząt zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz UKS Dragon Mokrzyska. Dla podopiecznych Marka Bochenka była to kolejna cenna lekcja basketu, który w gminie Brzesko cieszy się coraz większą popularnością.

Była to czwarta edycja turnieju, ale po raz pierwsza mająca zasięg wojewódzki. Do tej pory uczestniczyły w nim drużyny z gminy Brzesko, od tego roku do udziału w nim zapraszane są zespoły z całej Polski. Na pierwszy raz, obok gospodarzy, czyli UKS Dragon Mokrzyska, do Brzeska przybyły ekipy Pałacu Młodzieży Tarnów, InfoCemp Kraków oraz MTS Ikar Niepołomice. Ta ostatnia drużyna wystąpiła niejako gościnnie, bo wbrew regulaminowi składała się z chłopców, którzy zgodnie z przewidywaniami sięgnęli po pierwsze miejsce, jednak doznali jednej porażki, a jej gorycz posmakowali za sprawą mokrzyskich „Smoczyń”.

Cóż to był za mecz. W regulaminowym czasie zakończył się remisem, a  o końcowym sukcesie zadecydowała dogrywka wygrana przez dziewczęta z Mokrzysk różnicą dwóch punktów. Po ostatniej syrenie nastąpiła eksplozja radości, która – jak mówi Marek Bochenek – towarzyszyła każdemu meczowi. Na brak emocji też nikt narzekać nie mógł, bo wiele było akcji dorównujących tym z WNBA. Imponująca była skuteczność młodych koszykarek i koszykarzy. Mecze były rozgrywane na dystansie 2×12 minut, czyli niemal o połowę krótszym, niż w przypadku seniorów. W każdym z nich zdobywano łącznie po około 60 punktów (w meczu Dragona i Ikara aż 72!) – to statystyki działające na wyobraźnię. Po zakończonym turnieju każdy trener wskazywał MVP swojej drużyny. W zespole z Mokrzysk ten zaszczytny tytuł otrzymała Anna Nowak.