MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Trwa rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Borzęcin

Zakończono roboty budowlane na zadaniu pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Borzęcin, cz. I i III”, realizowanym w miejscowości Borzęcin (Osiedle Działki) oraz w miejscowości Przyborów.

W ramach części I (Osiedle Działki), przy drodze gminnej Borzęcin Górny – Czarnawa wykonano sieć wodociągową fi 110 mm o długości 703 metrów oraz zainstalowano 5 hydrantów przeciwpożarowych. Wartość wykonanych robót wyniosła 172 tysiące 396,53 złotych.

W ramach części III w miejscowości Przyborów wykonano sieć wodociągową fi 110 mm o długości 773 metrów oraz zainstalowano 6 hydrantów przeciwpożarowych. Wodociąg wybudowano w dwóch lokalizacjach: na działkach „przy sklepie Lewiatan” – 458 metrów i 4 hydranty, na działkach „przy Stadionie” – 315 metrów i 2 hydranty. Łączna wartość wykonanych w Przyborowie robót wyniosła 202 tysiące 188,55 złotych.

Roboty wykonała firma Hydraulik-a Marcin Puchała z siedzibą Jurkowie.

Inwestycje zostały zrealizowane ze środków budżetu państwa, w ramach pozyskanej przez Gminę Borzęcin subwencji inwestycyjnej.

Aktualnie prowadzone są prace w ramach II części inwestycji. Na nowopowstającym osiedlu w Borzęcinie – Łazach budowana jest sieć wodociągowa fi 110 mm o długości 1 258 metrów. Zadanie realizuje Firma Usługowo-Handlowa MONTER Artur Kasprzyk z siedzibą Bochni.

Koszt realizacji inwestycji, zgodnie z zawartą umową wyniesie 312 tysięcy 417,15 złotych.

Po zakończeniu robót, których termin wykonania upływa z dniem 30 listopada br. wznowione zostaną prace w zakresie wykonania infrastruktury drogowej wraz z chodnikami na tym osiedlu.

Jak informuje wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, to nie jedyne inwestycje w zakresie rozbudowy sieci wodociągowej planowane do realizacji w najbliższym czasie.

– Aktualnie opracowujemy m.in. dokumentację projektową dla inwestycji pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Borzęcin – połączenie sieci wodociągowej w miejscowości Przyborów z siecią wodociągową w miejscowości Borzęcin”. W ramach ww. zadania wykonany zostanie projekt budowlano – wykonawczy sieci wodociągowej fi 160 PE o długości około 2300 mb. Realizacja tego zadania pozwoli na dywersyfikację dostaw wody dla tych miejscowości, jak również na włączenie do sieci zainteresowanych mieszkańców Osiedla Igloopol. Koszt wykonania dokumentacji to kwota 43 296 złotych – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Prace budowlane w ww. zakresie realizowane będą w 2024 roku.

__

Gmina Borzęcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *