MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ZWALNIAM PRZED SZKOŁĄ – POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

Uczniowie po wakacyjnym wypoczynku wrócili do szkolnych murów. Dzisiaj, 4 września rozpoczęli nowy rok szkolny. Wokół szkół panował wzmożony ruch. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży już w godzinach porannych pojawili się w pobliżu wybranych placówek, aby przypomnieć uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie przy przejściach dla pieszych.

Jak co roku, w dniu inauguracji nowego roku szkolnego, brzescy policjanci pojawili się w pobliżu szkół. Wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie prowadzą akcję „Zwalniam przed szkołą”. Funkcjonariusze i organizatorzy akcji apelowali do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, zwłaszcza znajdujących się w pobliżu szkół. Przypominali kierowcom, aby w newralgicznych miejscach tj. przed szkołami zwalniali i zachowywali uwagę. Taką prośbę do kierowców mieli także sami uczniowie, którzy wyposażeni w kamizelki odblaskowe chętnie przyłączyli się do akcji i rozdawali ulotki.

Mundurowi gościć też będą w samych szkołach, aby podczas spotkań z uczniami przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

__

KPP w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *