MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Piknik Wojskowy w Brzesku – Słotwinie za nami

W ubiegły weekend mieszkańcy Powiatu brzeskiego mieli możliwość uczestniczyć w Pikniku Wojskowym. Oprócz bogato wyposażonych stoisk promocyjnych licznie odwiedzanych przez uczestników odbył się finał Festiwalu Pieśni Patriotycznej, Piosenki Powstańczej i Patriotycznej Poezji Śpiewanej. Swe umiejętności taneczno-wokalne zademonstrowali również przedstawiciele Zespołu Regionalnego „Krakowiacy Ziemi Brzeskiej”, wystąpiła także Miejska Orkiestra Dęta w Brzesku. Kulminacją wydarzenia był koncert polskiej muzyki filmowej. Wydarzenie odbyło się w 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

– Wydarzenie pn. „Piknik Wojskowy” – powstał na podstawie doświadczenia z roku ubiegłego, kiedy to po raz pierwszy zorganizowaliśmy tego typu przedsięwzięcie przy okazji otwarcia największego muralu patriotycznego w Małopolsce, który myślę, że robi wrażenie na tych, którzy mieli okazję ujrzeć go naocznie. Wydarzenie realizujemy w ramach oferty złożonej w konkursie Województwa Małopolskiego „Kocham Polskę!”, a nasze zadanie polega na ukazaniu różnego oblicza tego patriotyzmu: dzisiaj poprzez organizację pikniku wojskowego, promocję wojska czy naszych lokalnych artystów. W ramach kolejnych działań zadania wykonamy kolejny mural – tym razem Mikołaja Kopernika w pobliskim Liceum Ogólnokształcącym. W listopadzie po raz pierwszy zorganizujemy bieg „11 kilometrów dla Niepodległej”. Chcę bardzo podkreślić zaangażowanie w to przedsięwzięcie wielu osób i jednostek. W pierwszej kolejności dziękuję Zarządowi oraz członkom Stowarzyszenia Be Active, za to, że po raz kolejny jako drużyna daliśmy naszej społeczności wydarzenie na dobrym poziomie organizacyjnym. Dziękuję Panu Krzysztofowi Bigajowi – Prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Brzesko. To za jego pomysłem zorganizowaliśmy Festiwal Pieśni Patriotycznej, Piosenki Powstańczej i Patriotycznej Poezji Śpiewanej, a przy ogromnym wsparciu Dyrekcji
i pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku mogliśmy wyłonić najpiękniejsze głosy naszego regionu oraz gościć wokalistów spoza Małopolski. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Brzesku stanęły na wysokości zadania w kwestii zaproszenia innych jednostek do wzięcia udziału w pikniku
i promocji swoich działań. Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego za wsparcie finansowe i zaufanie. Bez Państwa wsparcia wydarzenie nie odbyło się na pewno w takim wymiarze. Dziękuję służbom zabezpieczającym wydarzenie, reprezentujących lokalne OSP z Brzeska, Jadownik i Mokrzysk. Współpraca z Wami to świetna sprawa”. – mówił Seweryn Kozub, prezes Stowarzyszenia Be Active.

– Na pewno cieszy to, że promujemy patriotyzm. Cieszę się, że tak wielu mieszańców nie tylko Brzeska, ale też całego regionu przybyło właśnie na Piknik Wojskowy. To świadczy o tym, że nie wstydzimy się być Polakami i naszego patriotyzmu, że szanujemy nasze symbole narodowe, nasz hymn i flagę. Ta postawa przejawia się też przez uczestnictwo w tego typu wydarzeniach. Dlatego myślę, że to jest niezwykle cenne i ważne, żebyśmy tego typu wydarzenia wspierali – zaznacza Marta Malec-Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

– Właśnie dzięki takim piknikom możemy być z tą lokalną społecznością bliżej. Tutaj Wojskowe Centrum Rekrutacji wystawiło również mobilny punkt rekrutacyjny. Dzięki czemu młodzież i społeczeństwo z regionu brzeskiego może dostać informacje na temat służby wojskowej, jak ona wygląda i co trzeba zrobić, żeby zostać żołnierzem zawodowym. Pamiętajmy również, że dzisiaj jest 84. rocznica agresji sowieckiej na nasz kraj. Dostaliśmy cios w plecy i ważne, żeby po tych 84 latach pamiętać i dziękować wszystkim naszym przodkom za to, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce – mówił kpt. Paweł Badoń, rzecznik prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

– Nadleśnictwo Brzesko bierze udział w tego typu inicjatywach i wydarzeniach patriotycznych. Jesteśmy obecni i bierzemy udział, tak jak w trakcie II wojny światowej, kiedy polscy leśnicy brali czynny udział w obronie kraju, brali udział w działaniach na terenach kompleksów leśnych. Tak samo w dniu dzisiejszym czujemy ten obowiązek i bierzemy udział w tak ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu patriotycznym – zaznacza Paweł Dzięgielowski, nadleśniczy nadleśnictwa Brzesko.

Partnerami wydarzenia byli: Lasy Państwowe – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Województwo Małopolskie,  Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie, GBS Solutions,  PSB Mrówka Brzesko, Koło Gospodyń Miejskich Brzeszczanki, Salon Kwiatowy Bazzar, Zespół Regionalny „Krakowiacy Ziemi Brzeskiej”, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Brzesko, OSP Mokrzyska, OSP Jadowniki, OSP Brzesko, Służba Więzienna Tarnów, Służba Więzienna Nowy Wiśnicz, Państwowa Straż Pożarna w Brzesku, 5 Batalion Dowodzenia w Krakowie.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Galeria Zdjęć <<<<<<<<<<

____

Stowarzyszenie Be Active

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *