MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

KOLEJNI NARKOTYKOWI DILERZY Z ZARZUTAMI

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z brzeskimi i chrzanowskimi kryminalnymi, w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, zatrzymali kolejne 3 osoby zaangażowane w mefedronowy biznes. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i środków psychotropowych. Wobec podejrzanych zastosowano izolacyjne i wolnościowe środki zapobiegawcze. Grozi im do 12 lat.

Od roku, funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, wykonują czynności  wymierzone w grupę rozprowadzającą na terenie Małopolski środki odurzające oraz psychotropowe. Ostatnia realizacja w tej sprawie została przeprowadzona kilka dni temu w Chrzanowie. W działaniach dodatkowo wzięli udział policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Policjanci, w rejonie osiedlowych garaży zatrzymali 28-latka, 32-latka oraz 42-latka. Według ustaleń, mężczyźni wspólnie wynajmowali jeden z garaży, w którym urządzili magazyn narkotykowy. W wytypowanym pomieszczeniu funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 7 kg suszu marihuany, ponad 733 g mefedronu, 153g amfetaminy, a także haszysz i tabletki , które zostaną poddane badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.  Ponadto, w mieszkaniu 42-letniego krakowianina kryminalni znaleźli 430 g mefedronu i ok. 153 g amfetaminy. Narkotyki były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży na czarnym rynku. Łączna czarnorynkowa wartość zarekwirowanych środków odurzających i psychotropowych szacuje się na kwotę 540 tys. zł.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany w łącznej ilości ponad 7 kg,  ponad 10 g haszyszu, niemal 733 g mefedronu oraz 153g amfetaminy. Dodatkowo najstarszy z podejrzanych odpowie za posiadanie hurtowych ilości mefedronu i amfetaminy.

Wobec 28-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Decyzją sądu pozostali podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w śledztwie zarzuty usłyszały 32 osoby, a wobec 17 podejrzanych na wniosek Prokuratury, Sąd Okręgowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Według szacunku śledczych, w ciągu dwuletniej przestępczej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niż 350 kg mefedronu, sprzedając go również nieletnim.

___

KPP w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.