MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Senior Party na Ranczu Pasja w Brzesku

Tłumy mieszkańców gminy Brzesko uczestniczyły w Senior Party zorganizowanym po raz drugi przez burmistrza Tomasza Latochę. Wydarzenie miało charakter integracyjny, toteż na Ranczu Pasja wraz z seniorami bawiły się także ich dzieci, a nawet wnuki. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska.

Tańce i niczym nieskrępowana zabawa rozpoczęły się tuż po uroczystym powitaniu przez burmistrza wszystkich gości, a było ich w tym roku zdecydowanie więcej niż podczas pierwszej edycji Senior Party. Na inaugurację wystąpili członkowie Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, prezentując się po raz pierwszy po powrocie z międzynarodowego festiwalu folkloru Moonlight in Rimini, w którym wzięli udział jako ambasadorzy Małopolski. Jednym ze sponsorów ich triumfalnego pobytu we włoskim kurorcie był Urząd Miejski. Krakowiacy nie tylko zatańczyli i zaśpiewali dla licznie zgromadzonej publiczności, ale w finałowej sekwencji swojego koncertu porwali wszystkich do polki i poloneza. Taki początek był najlepszym zwiastunem kolejnych wydarzeń. Imponujący był pokaz mody przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywny Senior. W role modelek i modeli wcielili się Alina, Basia, Kazimiera, Łucja, dwie Marie i Zofia oraz Andrzej z pieskiem Felkiem, Tadeusz i Wojciech. Seniorzy mogli podziwiać specjalnie na pokaz przygotowane kreacje koktajlowe, wizytowe i wieczorowe.

Koncert gwiazdy wieczoru, Krystyny Giżowskiej, przebiegał w spektakularnych okolicznościach. Artystka na Ranczo Pasja przybyła czerwonym maluchem, za kierownicą którego zasiadł sam burmistrz. Było to trafione preludium do wędrówki w czasy niezapomnianych przebojów, takich jak  „Złote obrączki”, „Nie było ciebie tyle lat”, czy też bardziej optymistycznej wersji, a przez to też do dzisiaj chętnie słuchanej i nuconej „Przeżyłam z tobą tyle lat”.

Muzycznym i tanecznym uzupełnieniem była dyskoteka poprowadzona przez wytrawnych i doskonale znanym (nie tylko przez seniorów) didżejów. Wodzireje Małopolska, czyli Mariusz i Robert to gwarancja dobrej zabawy, w której tańce przeplatane są (w precyzyjnie dobranych proporcjach) z konkursami. Nie inaczej było i tym razem, a kulminacją stały się wybory królowej i króla Senior Party. O wynikach decydowali wszyscy goście Rancza Pasja. Burmistrz Tomasz Latocha królewskimi koronami udekorował Elżbietę i Wacława, którzy otrzymali też dodatkowe upominki. Dodatkowego smaczku tej koronacji dodaje fakt, iż król i królowa to te same osoby, które zostały w ten sposób wyróżnione przed rokiem.

Senior Party to również inicjatywy związane z profilaktyką. W tym roku organizatorzy przygotowali stoiska, w którym bezpłatnie można było zbadać wzrok i słuch, skorzystać z porad w zakresie dietetyki i prawidłowego odżywiania, zapoznać się ze zdrowotnymi właściwościami produktów z CBD i żywej wody, a także przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Stało się to za sprawa współpracy Urzędu Miejskiego z firmami Bonne Sante, Studio Figura, Audiofon i Sativalife.

Wspomnieć należy też o obficie zaopatrzonych stoiskach gastronomicznych, wśród których prym wiodły krakowska firma Polski Karp (proponująca bezpłatną degustację swoich wyrobów) oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzysk serwujący przepyszny bigos.

Organizatorzy Senior Party – czyli burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury – już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję tego wydarzenia. Warto pamiętać, że burmistrz organizuje bezpłatny wyjazd dla wszystkich mieszkańców gminy Brzesko na X Międzynarodowe Senioralia, które odbędą się 1 września br. w Krakowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia pod numerem telefonu: 14 68 65 118

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *