MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Piknik w Parafii z Sercem

Ogrody parafialne przed kościołem w Mokrzyskach były areną tradycyjnego już Pikniku organizowanego przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrzyskach, miejscową OSP, parafian i księdza Proboszcza – Stanisława Tokarskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Piknik uroczyście otworzyli jego główny organizator ksiądz proboszcz Stanisław Tokarski, burmistrz Tomasz Latocha oraz Małgorzata Bober, główna  inicjatorka tego przedsięwzięcia. Całość poprowadził konferansjer Mariusz Niedziałkowski wspomagany przez grupę animatorów, którzy przygotowali obfity  w atrakcje blok zabaw, gier i konkursów. Najmłodsi mogli ponadto wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach, a w międzyczasie pomalować swoje twarze przez „makijażystki”, które specjalizowały się też w zmywalnych tatuażach. Jednak największą radość wywołała możliwość wzięcia udziału w Piana Party. Jest to zabawa, które dzieci uwielbiają, szczególnie w upalne dni.

Bogaty był program artystyczny. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Parafialnego Przedszkola im. Błogosławionej Karoliny Kózki, wystąpili też artyści z Parafialnego Teatru „Cordis” założonego przez księdza Stanisława Tokarskiego w 2021 roku, tuż po tym, jak objął w Mokrzyskach probostwo. Międzypokoleniowa grupa aktorska ma w swoim dorobku już kilka interesujących projektów. Tym razem przygotowała inscenizacją opartą na wierszu „Rzepka” Juliana Tuwima. Gwiazdą tegorocznego pikniku był Paweł Gołecki z zespołem. Artysta, którego prawdziwe nazwisko brzmi Domagała, zwany jest w branży muzycznej „konińskim tygrysem disco polo”. Pochodzi z Koniny (gmina Niedźwiedź) – miejscowości, z którą związany jest również Sławomir Zapała. Taka rekomendacja zobowiązuje. Gołecki i spółka spełnili oczekiwania publiczności przybyłej do Mokrzysk, dając wspaniałe widowisko muzyczne, które będzie jeszcze długo komentowane. Tym samym została podtrzymana tradycja, zgodnie z którą na Piknik z Parafii z Sercem zapraszani są artyści gwarantujący wysoki poziom i zapewniający znakomitą zabawę. Wystarczy przypomnieć, że dwa lata temu wystąpiła tutaj kapela Cacani z Nowego Sącza, będąca wówczas  świeżo upieczonym laureatem Złotego Żywieckiego Serca, głównej nagrody zdobytej na 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Przed rokiem gwiazdami były zespoły Kordian i Zbóje.

Oczywiście, co również jest tradycją, imponująco prezentowały się liczne stoiska gastronomiczne, w tym przede wszystkim „stragan” obsługiwany przez Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Dużym powodzeniem cieszyła się, jak zwykle, loteria fantowa. Trudno się temu dziwić, bo na szczęśliwców znowu czekały atrakcyjne nagrody, między innymi laptop.

Piknik zakończył się wspólną modlitwą – Apelem Jasnogórskim. Ksiądz Stanisław Tokarski zapowiada, że kolejne edycje wydarzenia o nazwie „Parafia z Sercem” będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Już teraz zaprasza na przyszłoroczny piknik.

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.