MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PODCZAS PRAC POLOWYCH WYKOPAŁ POCISK

Niewybuch z czasów II wojny światowej został wykopany podczas prac polowych w powiecie tarnowskim. 75-cio milimetrowy pocisk artyleryjski zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa.

Przed długim weekendem mieszkaniec Radłowa podczas prac polowych wykopał niewybuch przypominający pocisk. Powiadomiony dyżurny tarnowskiej komendy skierował we wskazane miejsce policjantów z zespołu minersko pirotechnicznego. Ci zidentyfikowali znalezisko, jako niewybuch z czasów II wojny światowej. Został on określony jako pocisk artyleryjski kalibru 75 milimetrów z zapalnikiem. W związku z tym powiadomiono saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy zabrali pocisk z pola i przetransportowali go na poligon, gdzie został zniszczony.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel o właściwe zachowanie w takich sytuacjach. Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.