MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

XII Powiatowy Dzień Weterana w Wietrzychowicach

19 maja 2023 r. na Placu Targowym w Wietrzychowicach odbyły się coroczne obchody z okazji Powiatowego Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Powiat tarnowski reprezentował w tym wydarzeniu Wojciech Mik – dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Weteranów Zagranicznych Misji Pokojowych i Stabilizacyjnych z Regionu Tarnowskiego, Wójt Gminy Wietrzychowice oraz GCK w Wietrzychowicach. Patronat Honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie, Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

W obchodach udział wzięli weterani misji poza granicami państwa, uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, samorządowcy, a także przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych.

Wojciech Mik i przedstawiciele służby mundurowych podczas obchodów

– We wszystkich regionach świata, które doświadczyły wojny i konfliktów, nasi żołnierze uczestniczyli w misjach ONZ w celu zaprowadzenia pokoju i jego utrzymania. Takie uroczystości są formą podziękowania dla nich za to, że zdecydowali się często ochotniczo wyjechać na takie misje. – mówił Wojciech Mik, dyrektor RKiSO.

Przedstawiciele służb mundurowych podczas obchodów

Podczas uroczystości zostały wręczone medale okolicznościowe oraz odznaczenia. Gościnnie wystąpiła orkiestra ze Szczepanowic, prezentując umiejętności muzykalne i wokalne. Uroczystości zakończył poczęstunek pod namiotami.

Występ orkiestry ze Szczepanowic

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.