MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Borzęcin. Kotłownie przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych do modernizacji

Blisko 1,25 miliona złotych wyda gmina Borzęcin na realizację inwestycji pn. „Przebudowa i modernizacja źródeł ciepła (kotłowni) dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w miejscowościach Bielcza, Borzęcin Górny i Przyborów”. W dniu 13 kwietnia br. po uprzednio przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisano z wykonawcami umowy na realizację robót, a prace budowlane zostaną przeprowadzone w miesiącach wakacyjnych. W wyniku modernizacji zainstalowane zostaną nowoczesne instalacje grzewcze, które w znacznym stopniu obniżą koszty ogrzewania budynków szkolnych.

W ramach prac w Przyborowie przewidziano: wymianę kotłów centralnego ogrzewania na nowe gazowe i dostosowanie instalacji do nowych kotłów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej w kotłowni, remont pomieszczenia kotłowni oraz wymianę zaworów grzejnikowych w budynku szkoły. Wykonawcą robót jest Firma Ogólnobudowlana „BIL-BUD” Dariusz Bilski z Rzuchowej, a ich koszt zamyka się kwotą 764 396,59 złotych.

W kotłowniach przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Borzęcinie Górnym i w Bielczy roboty obejmować będą montaż nowych kotłów gazowych, modernizację instalacji centralnego ogrzewania oraz jej dostosowanie do potrzeb nowych systemów ogrzewania. Wykonawcą robót jest Firma TERMIKA Zbigniew Jedlecki z Gorlic. Zgodnie z zawartymi umowami, koszt realizacji zadania w Borzęcinie Górnym zamknie się kwotą 243 109,50 złotych. Za roboty w Bielczy Gmina Borzęcin zapłaci wykonawcy 240 157,50 złotych.

– To bardzo ważne zadania, które poprawią efektywność ogrzewania budynków oświatowych oraz obniżą koszty ponoszone przez Zespoły Szkolno-Przedszkolne związane z zakupem gazu. W kontekście utrzymującej się wysokiej ceny rynkowej tego paliwa ma to niebagatelne znaczenie dla administratorów i zarządców tych obiektów – komentuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Projekt pod nazwą „Przebudowa i modernizacja źródeł ciepła (kotłowni) dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w miejscowościach Bielcza, Borzęcin Górny i Przyborów” współfinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość przewidzianych do realizacji robót wynosi 1 247 663,59 złotych, z czego 1 060 514,05 złotych (85%) stanowi dofinansowanie pozyskane z programu, a pozostałe 15% tj. 187 149,54 złotych to środki własne Gminy Borzęcin. Termin zakończenia robót upływa 31 sierpnia 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *