Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski – wkrótce rusza 7 edycja!

Już wkrótce rozpocznie się 7. edycja powiatowej akcji sportowej Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski!

29 maja – w poniedziałek – startują nasze trzy flagowe rywalizacje! Edycję podzielono na dwa etapy:

  • etap 1 – od 29 maja do 9 lipca
    etap 2 – od 10 lipca do 31 sierpnia.

Wyniki z etapu 1 i 2 będą sumowane w Klasyfikacji Końcowej.

W etapie I rywalizacja odbywać będzie się w dwóch grupach. Do etapu II zakwalifikują się wyłącznie aktywni Uczestnicy. To oni zawalczą o Tytuł Najaktywniejszego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego w każdej z trzech dyscyplin.

CHODZIARZE, BIEGACZE, ROWERZYŚCI z Powiatu Brzeskiego już teraz mogą rejestrować się i logować w aplikacji MapMyRun.

Siódmy sezon zyska dodatkowy wymiar, bowiem do udziału w tej edycji szczególnie zapraszani są seniorzy – entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy dodatkowo będą mogli dowiedzieć się jak skutecznie bronić się przed oszustami. W środkach masowego przekazu nieustannie słyszy się o poszkodowanych osobach starszych, które padły ofiarą oszustów, dlatego Powiat Brzeski razem z Komendą Powiatową Policji w Brzesku chce zwiększyć świadomość seniorów w zakresie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa i zapoznać ich z różnymi formami oraz mechanizmami oszustw.

Zapisy już trwają, a wszystkich zainteresowanych Seniorów, którzy chcieliby wziąć udział w akcji, a mają problem z zainstalowaniem aplikacji, zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Głowackiego 51. Pomocy w tym zakresie udzieli koordynator akcji Pan Paweł Ciura (pokój 321, III piętro).

Wspólna akcja Powiatu i Policji będzie opierać się nie tylko na samym „kolekcjonowaniu” kilometrów, ale także na spotkaniach policjantów z seniorami w bankach, szpitalu, na poczcie, podczas których stróżowie prawa będą przekazywać ulotki informacyjne i uświadamiać osoby starsze na temat popularnych metod oszustw.

Dla wszystkich Aktywnych, którzy podczas swojego treningu osiągną określony pułap kilometrów przygotowane są specjalne prezenty – pakiet dla początkujących i pakiet dla zaawansowanych.

Liczba kilometrów, po których można otrzymać PAKIET DLA POCZĄTKUJĄCYCH: (nerka i bidon)

Rowerzyści – 20 km
Chodziarze – 10 km
Biegacze – 10 km.

Liczba kilometrów, po których można otrzymać PAKIET DLA ZAAWANSOWANYCH: (plecak)

Rowerzyści – 500 km
Chodziarze – 100 km
Biegacze – 100 km.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.