MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

1,5 mln rządowych środków dla gminy Tarnów

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył ponad 1,5 miliona złotych z rezerwy budżetu państwa na rozbudowę szkoły podstawowej w Woli Rzędzińskiej. Umowę na dofinansowanie podpisali wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wójt Grzegorz Kozioł.

Dzięki inwestycji mieszkańcy Woli Rzędzińskiej i gminy Tarnów będą mogli już wkrótce korzystać z pełnowymiarowej hali, uczniowie zyskają również nowy segment dydaktyczny. – Niezwykle sprawnie działający samorząd gminy Tarnów wykorzystuje szansę jaką daje polski rząd. Jest to bowiem kolejne rządowe wsparcie dla tej inwestycji – projektu istotnego, strategicznego dla całej gminy. Środki te trafiają na wsparcie edukacji. Wiem, że hala sportowa będzie służyła nie tylko uczniom, ale też mieszkańcom po godzinach pracy szkoły. To jest myślenie o przyszłych pokoleniach – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

– Jako samorządowiec z 20 letnim doświadczeniem mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że takiego rozwoju naszych gminnych miejscowości jak w chwili obecnej jeszcze nie było. A możliwe jest to dzięki współpracy naszego polskiego rządu z samorządami. Ta współpraca polega na tym, że my jako samorządowcy możemy po prostu na pomoc rządu liczyć. Przykładem jest właśnie rozbudowa szkoły w Woli Rzędzińskiej. Rozpoczynając inwestycję dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych, założyliśmy kosztorys, przeprowadziliśmy przetarg. Jednak koszty wzrosły. I w tej sytuacji rząd nie zostawił nas samych. Zwróciliśmy się do premiera o wsparcie i to wsparcie otrzymaliśmy – mówił wójt Grzegorz Kozioł – Chcę podziękować premierowi za dostrzeżenie problemów lokalnych. Dziękuję na ręce wojewody, który już nie raz okazał nam wsparcie. Dziękuje Pani Poseł Annie Pieczarce, za wspieranie naszych gminnych spraw – dodał wójt.

Obecna w trakcie wydarzenia poseł Anna Pieczarka mówiła, że to właśnie w takich miejscach widać jak rozwija się Polska Lokalna. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba i będzie dbać sprawiedliwie o wszystkie samorządy, bo Polska jest jedna. Ostatnie lata to największe w historii inwestycje samorządów. Tu w Woli Rzędzińskiej widzimy dziś konkretny przykład dobrej zmiany, jaka nastąpiła w naszym otoczeniu w ostatnich latach. To w takim miejscu widzimy jak polska lokalna pięknie się rozwija – mówiła poseł Pieczarka.

W wydarzeniu, które odbyło się w Parafialnym Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej udział wzięli również m.in. wicestarosta Jacek Hudyma, radni powiatowi Mariusz Tyrka oraz Krystyna Dudoń, radni gminy Tarnów Wiesława Mitera, Andrzej Prendota, Henryk Solak, Mieczysław Nytko, Stanisław Sarad, Skarbnik Gminy Tarnów Łukasz Woskowicz, właściciele firmy wykonującej inwestycję Jerzy i Jarosław Gajdosz oraz dyrektor wolańskiej szkoły Joanna Rogowska-Kuta.

Przypomnijmy, że gmina Tarnów otrzymała już wcześniej na przebudowę szkoły w Woli Rzędzińskiej środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z programu Sportowa Polska, który wspiera rozwój lokalnej infrastruktury sportowej. W ramach inwestycji realizowany jest bardzo szeroki zakres prac. Od robót rozbiórkowych przez wykonanie izolacji, układanie dachu po zagospodarowanie i zadbanie o odpowiednią akustykę sali. W ramach realizacji inwestycji budowany jest również podpiwniczony segment dydaktyczny. Budynek o powierzchni użytkowej prawie 1 900 metrów kwadratowych ma dwie kondygnacje nadziemne z poddaszem. Zarówno sala gimnastyczna jak i segment będą połączone z istniejącym budynkiem szkoły. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę bieżącego roku.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *