MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Tarnów i Tauron przygotowują bocianie gniazda

Choć astronomiczna wiosna rozpoczyna się 20 marca, w Polsce od wieków twierdzono, że przylatujące bociany są jej oznaką. Gmina Tarnów chce zaprosić je do swoich miejscowości, dlatego też włączyła się do akcji ekologicznej realizowanej przez Tauron Dystrybucję. Przygotowywane są gniazda bocianie, odnawiane i zabezpieczane.

W Woli Rzędzińskiej przy drodze powiatowej od lat w okresie wiosennym mieszkańcy wypatrują, czy stali bywalcy powrócili już z ciepłych krajów. Bociany gniazdo na słupie energetycznym wybrały same na swoje miejsce bytowania, jednak wymagało ono modernizacji. Dzięki współpracy Gminy Tarnów z Tauronem zostało ono odnowione, zamontowano też specjalną stalową platformę, która separuje przede wszystkim gniazdo od linii energetycznych, zapewniając bezpieczeństwo zarówno ptaków, posesji mieszkalnych, jak i infrastruktury energetycznej.
Słupy energetyczne od lat są najczęściej wybieranymi miejscami bocianów do założenia gniazda, rzadziej dachy budynków, drzewa lub inne wysokie konstrukcje. Dlatego też, by wspierać ptaki w ich środowisku, należy chronić wybrane przez nie warunki do bytowania.

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *