Noworoczne spotkanie Prezesek Klubów Seniora

W Domu Kultury w Zgłobicach odbyło się noworoczne spotkanie prezesek Klubów Seniora. W wydarzeniu wzięli udział poseł na Sejm Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Ewa Kubisztal – zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Była okazja do podsumowania przedsięwzięć i inicjatyw z ubiegłego roku, ale również do wspomnień minionych wydarzeń, spotkań i wyjazdów. – Cieszymy się, że na naszym terenie jest tak wiele prężnie działających klubów seniora. Dołożymy wszelkich starań, aby z roku na rok funkcjonowały one jeszcze lepiej – aby zadań do realizacji było jeszcze więcej, a warunki do działania były jeszcze lepsze –  mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Spotkanie było okazją do rozmów o sytuacji osób starszych, w szczególności o sposobach aktywizacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Służyło ono także przygotowaniu planu pracy gminnych klubów na bieżący rok. – To bardzo ważne, że rozmawiamy i każdy z klubów ma wpływ na to, co dzieje się w jego otoczeniu. To miejsca integracji, aktywizacji i kopalnie pomysłów, dlatego chcemy wspólnie wypracować plany działania – mówi poseł na Sejm Anna Pieczarka.

Przedstawicielki Klubów Seniora podkreślały jak ważna jest dla nich możliwość spotykania się i spędzania z sobą czasu.- Bardzo dziękujemy za każdą pomoc, za możliwość działania i rozwoju. Tamten rok był bogaty w atrakcyjne wyjazdy i wydarzenia. Ten rok zapowiada się również ciekawy. Dzięki wydarzeniom, które są dla nas organizowane możemy jednoczyć się i integrować. To bardzo ważne – mówi koordynatorka ds. seniorów Elżbieta Chrząszcz.

Noworoczne spotkanie prezesek z klubów seniora to doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń, a także ustalenia nowych inicjatyw

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.