II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pn. „160 rocznica Powstania Styczniowego”

Wczoraj w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pn. „160 rocznica Powstania Styczniowego” pod patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 12 uczniów z czterech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Byli to przedstawiciele LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, Zespołu Szkół w Czchowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat Powstania Styczniowego, które było największym w XIX w. polskim zrywem narodowym. Bardzo cieszy fakt, że młodzi ludzie interesują się historią i biorą udział w wydarzeniach organizowanych w patriotycznym duchu na cześć Niepodległej Polski.

Pierwsze miejsce zajął uczeń Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku Patryk Turski, II miejsce Mirosław Gumularz z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, a III miejsce Julia Wiśniowska z LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji.

__

Powiat Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.