MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Barbara Kostecka podwójną mistrzynią Polski

Podczas Halowych Mistrzostw Polski U14 rozegranych na kortach Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie dwa złote medale wywalczyła Barbara Kostecka, reprezentantka UKT Winner Kraków.

W sobotę, 7 stycznia br., Barbara Kostecka wraz z Oliwią Sybicką (TENISOWA Warszawa) w finale gry podwójnej pokonały 6:2, 6:2 Aleksandrę Leś (SCT Pszczyna) i Marie Charlotte Monnier (Legia Tenis Warszawa), sięgając po tytuł mistrzyń Polski.

Dzień później Basia zdobyła mistrzowską koronę w grze pojedynczej, po zwycięstwie 6:3, 6:4 nad swoją deblową partnerką. Świeżo upieczona podwójna mistrzyni kraju poprzedni rok zakończyła na 2. miejscu listy rankingowej Polskiego Związku Tenisowego, aktualnie jest jej liderką. W rankingu europejskim zajmuje wysoką, 37. pozycję. Już w najbliższym czasie będzie mogła awansować w tym zestawieniu, bowiem 15 stycznia wystartuje w głównej drabince Europejskiego Turnieju I kategorii w angielskim Bolton. 3 lutego powróci do szczęśliwej dla niej Pszczyny, by reprezentować Polskę eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy U14.

Barbara Kostecka jest córką znanego brzeskiego tenisisty i szkoleniowca, Michała Kosteckiego jr. oraz Joanny Sakowicz, byłej mistrzyni Polski seniorek (najmłodszej w historii). Jest również wnuczką Michała Kosteckiego, byłego piłkarza ręcznego i siatkarza Okocimskiego Klubu Sportowego, wieloletniego koordynatora sportu szkolnego w gminie Brzesko. Zarówno dziadek jak i rodzice nie mogli osobiście kibicować Barbarze w drodze do jej ostatnich sukcesów. Tata, który jest również jej trenerem, przebywa aktualnie w Toruniu, gdzie o tytuł mistrzowski U16 walczy inny jego podopieczny, Mateusz Mitoń (syn Kamila Mitonia, byłego mistrza i wicemistrza świata juniorów w … szachach). Mama zajęta była komentowaniem dla stacji Canal+ turnieju WTA w Adelaide. Zapewnia jednak, że do Boltonu pojedzie, aby bezpośrednio z trybun śledzić grę córki.

____

Fot. – tenismagazyn.pl

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.