MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

SPOWODOWAŁ WYPADEK MIMO COFNIETYCH UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA POJAZDAMI MECHANICZNYMI

Obrażenia barku poszkodowanej i wizyta w tarnowskim szpitalu to konsekwencje wypadku, jaki miał miejsce wczoraj wieczorem w Tarnowie na ul. Do Huty. Sprawca prowadził samochód pomimo tego, że decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj przed godziną dziewiętnastą dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na łuku drogi Do Huty w Tarnowie. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe oraz policjanci ruchu drogowego z Tarnowa. Okoliczności i zeznania świadków wskazywały, że 31-letni kierowca osobowego fiata ścinając zakręt, doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym chryslerem. Drugim kierowcą była 29-letnia mieszkanka Tarnowa, która z urazem barku trafiła do tarnowskiego szpitala. Policjanci obsługujący to zdarzenie ustali, że kierowca fiata prowadził samochód pomimo tego, że decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi z września tego roku. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Za spowodowanie wypadku, a także naruszenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyzna mieszkaniec powiatu tarnowskiego odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

___

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.