Powiatowe podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół podstawowych

Listopad jest miesiącem w którym co roku dokonywane jest podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół. Nie inaczej było również w tym roku, gdzie 29 listopada 2022r. w budynku Starostwa Powiatowego podczas L sesji Rady Powiatu Tarnowskiego odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień szkołom, które uplasowały się na najwyższych stopniach podium we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2021/22.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych – starostowie, radni, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy wydziałów oświaty i sportu powiatu, gmin oraz oczywiście przedstawiciele najlepszych szkół. W wydarzeniu uczestniczył również prezes Powiatowego Związku Sportowego w Tarnowie – Edward Cudek.

Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe wręczyli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wicestarosta Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Czesław Mida.

 

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest aktywność fizyczna, zwłaszcza aktywność dzieci i młodzieży szkolnej, dlatego wsparcie tego obszaru traktujemy priorytetowo – mówił starosta Roman Łucarz podczas swojego przemówienia. Podkreślił również, że samorząd nadal będzie rozwijał infrastrukturę sportową poprzez kolejne inwestycje.

Wcześniej prezes Powiatowego Związku Sportowego w Tarnowie Edward Cudek, podziękował zarządowi powiatu tarnowskiego za wsparcie, a także uczniom i ich wychowawcom za aktywność sportową i pogratulował sukcesów.

 

Klasyfikacja:

Igrzyska dzieci

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rzuchowej

Igrzyska Młodzieży

I miejsce – Szkoła Podstawowa im Stanisława Staszica w Tuchowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej
IV miejsce – im. św Jana Pawła II w Ciężkowicach
V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

Do punktacji końcowej współzawodnictwa wliczane były wyniki wszystkich konkurencji, w których dana szkoła wzięła udział. W przypadku takiej samej liczby punktów o kolejności decydowała większa ilość zdobytych pierwszych miejsc, następnie drugich itd.

__

Powiat Tarnowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.