MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Protest przeciwko powstaniu w Brzesku Gigantycznego Parku Logistycznego

W niedzielę 27 listopada, przy skrzyżowaniu ul. Bujaka i Szczepanowskiej w Brzesku odbył się protest przeciwko budowie wielkich hal magazynowych. Na terenie obecnej kopalni piasku tzw. ,,Żabiej Górce” obejmującej teren ponad 15 ha planowana jest budowa dwóch potężnych hal o powierzchni: 3 ha, 4 ha i wysokości 15 m.

Kontrowersje wzbudza wspomniana lokalizacja znajdująca się przy Lesie Szczepanowskim, który stanowi jedyne w okolicy miejsce do wypoczynku i rekreacji mieszkańców Brzeska i okolic. Obszarem tym zainteresowany jest inwestor Panattoni – deweloper nieruchomości przemysłowych – podobnie jak i terenami obok MPECu. Dla obu przedsięwzięć zostały złożone do UM w Brzesku dokumenty, które poprzedzają rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia na budowę – wnioski o uzyskanie decyzji środowiskowej. Jeśli Panattonii przejdzie pozytywnie tą procedurę, prawdopodobnie w bardzo krótkim czasie uzyska pozostałe decyzje i zacznie się realizacja zaplanowanej inwestycji (Panattoni buduje takie hale w ciągu 1-2 lat). Zgodnie z założeniami przyjętymi do celów opracowania karty informacyjnej przedsięwzięcia – koniecznej do uzyskania decyzji środowiskowej na terenie obecnej kopani piasku, inwestycja będzie funkcjonowała 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Przewidywany (wg KIP – karty informacyjnej przedsięwzięcia) ruch samochodów osobowych na dobę to 212, a  samochodów ciężarowych (TIR)  to 106. Łącznie z pracownikami ilość samochodów jaka musi wjechać i wyjechać na i z terenu inwestycji drogami miasta Brzeska i Jadownik to 2836 samochodów dziennie !!!

Zaznaczyć należy również, że to założenia projektowe, które mogą ulec drastycznemu zwiększeniu. Ruch będzie się odbywał głównie ulicami: Bujaka, Lipowską, Na Górkach, Szczepanowską, Solskiego, Kołłątaja, Gajową. Obszar ten nie ma połączenia komunikacyjnego omijającego centrum miasta, przez co wpłynie negatywnie na funkcjonowanie mieszkańców Brzeska i okolicznych miejscowości. Panattoni buduje nie tylko hale magazynowe, ale również hale przemysłowe wiec tak naprawdę do końca nie wiadomo jaka będzie ostateczna funkcja powstałych gigantycznych hal.

“Każda licząca się ze zdaniem mieszkańców gmina lokalizuje tego typu zabudowę przy autostradach, drogach szybkiego ruchu z dala od centrów miast i zabudowy mieszkaniowej. Czas pokaże czy Gmina Brzesko też zalicza się do takich gmin” – relacjonuje jeden z uczestników protestu.

 

Wsparcie Grupy Poszukiwawczej: https://zrzutka.pl/ek34m8

 

One thought on “Protest przeciwko powstaniu w Brzesku Gigantycznego Parku Logistycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.