MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

POŻAR PODDASZA KAMIENICY W CENTRUM TARNOWA

Do ewakuacji 12 osób z kamienicy przy ul. Rejtana w Tarnowie doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mieszkańców obudził pożar poddasza. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

O pożarze budynku służby ratunkowe zostały powiadomione po godzinie 2 w nocy w niedzielę 2.10. Na miejsce skierowano tarnowskich strażaków, a także policjantów oraz ratowników medycznych. Ci pierwsi walczyli z pożarem, pozostali zabezpieczali miejsce oraz udzielali pomocy poszkodowanym. Kamienicę opuściło 12 osób, które na co dzień ją zamieszkiwały. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Większość z mieszkańców znalazło schronienie u rodziny i znajomych, a dwie osoby skorzystały z proponowanego przez Urząd Miasta schronienia w lokalu zastępczym. Teraz prowadzone są czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który określi przyczynę pożaru. Ponadto będą konieczne opinie pracowników nadzoru budowlanego, którzy zdecydują o możliwości dalszego zamieszkania budynku.

Całość prowadzonych czynności wykonują policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.