ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Zderzenie busa wiozącego dzieci z osobówką

Do czołowego zderzenie doszło w niedzielne popołudnie w Faściszowej, w gminie Zakliczyn. Kierowca osobowej skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z busem przewożącym dzieci na wycieczkę. Troje z nich trafiło do tarnowskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.
Do wypadku doszło około godziny 15.00 na drodze wojewódzkiej między Zakliczynem, a Gromnikiem. W jadący prawidłowo w kierunku Zakliczyna bus wjechał kierowca skody, który z niewyjaśnionych w tej chwili przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia. Busem podróżowało 8 dzieci w wieku od 10 do 17 lat z województwa śląskiego, troje opiekunów oraz kierowca. Kierowca skody to 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Brzesku.
Pracujący na miejscu ratownicy medyczni udzielali pomocy pokrzywdzonym jadącym w busie. Wstępnie ustalono, że trzy dziewczynki oraz jeden opiekun trafili do szpitala w Tarnowie, gdzie okazało się, że nie wymagają leczenia szpitalnego. Pozostałe osoby biorące udział w zderzeniu nie wymagały hospitalizacji.
Kierowcy byli trzeźwi, a policjanci ruchu drogowego zebrali ślady i dowody z miejsca wypadku, które posłużą wszczęciu postępowanie.
Droga w tym miejscu była częściowo zablokowana, a kierowcy korzystali z przejazdu wahadłowego.
__
KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.