Pościg za pijanym 35-latkiem przez dwa powiaty. Policjanci z Czchowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

W niedzielne popołudnie 18.09.2022 roku policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie patrolując ulice miasta Czchów zauważyli samochód, który jechał w sposób bardzo niebezpieczny. Ponadto za kierownicą rozpoznali mężczyznę, któremu kilka dni wcześniej zostało zabrane prawo jazdy.

Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za jadącym w stronę Tymowej pojazdem. Kierujący zignorował wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, w czasie której złamał wiele przepisów drogowych, jechał w sposób niebezpieczny dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Do pościgu za kierującym Audi, który przebiegał po drogach powiatu brzeskiego oraz tarnowskiego włączyli się także policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu. Funkcjonariusze wytrwale ścigali uciekającego czekając na moment, w którym mogliby bezpiecznie zatrzymać pojazd, taki też nadrzył się na terenie gminy Gnojnik. Kierujący Audi porzucił pojazd i rozpoczął pieszą ucieczkę, próbując ukryć się w pobliskich zaroślach gdzie został ujęty przez policjantów.

Kierujący pojazdem 35-letni mężczyzna uciekał przed policją nie tylko dlatego, że miał zatrzymane wcześniej prawo jazdy, ale okazało się, że był również nietrzeźwy – mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany mężczyzna odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.