MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

25-LATKA POSZUKIWANA 22 PODSTAWAMI POSZUKIWAWCZYMI TRAFIŁA ZA KRATKI

Niemal dwa lata trwały poszukiwania 25-letniej mieszkanki Tarnowa, która ukrywała się przed odpowiedzialnością. Sądy w południowej Polsce wystawiły za nią 14 listów gończych i 8 nakazów doprowadzenia do placówek penitencjarnych w kraju. Została zatrzymana przez policjantów Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie. Ma do odbycia niemal dwa lata pozbawienia wolności.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w swoich szeregach ma policjantów, którzy specjalizują się w poszukiwaniu osób ukrywających się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Ich umiejętności obserwacji, wyczucia, analizy uzyskanych informacji pozwalają na skuteczne podejmowanie działań, by ustalić miejsce pobytu osób poszukiwanych, a następnie ich zatrzymać.

Tak było z 25-letnią tarnowianką, która w swoim krótkim życiu zdążyła zapisać się w sądach w Tarnowie, Nowym Sączu i Kielcach. Te wystawiły za nią w sumie 22 podstawy prawne do odbycia niemalże dwóch lat kary pozbawienia wolności za kradzieże. Wśród tych podstaw było 14 listów gończych i 8 nakazów doprowadzenia do zakładów karnych w Polsce. Pierwsze podstawy poszukiwawcze wpłynęły do tarnowskiej komendy pod koniec roku 2020. Od tego czasu kobieta ukrywała się przed Temidą do 19.08.2022 roku. W tym dniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie mając informację, jakim samochodem się porusza oraz gdzie aktualnie może przebywać, postanowili ją zatrzymać. Podczas obserwacji zauważyli, że poszukiwana wsiada do samochodu osobowego jako pasażer i odjeżdża. Kilka ulic dalej „kryminalni” zatrzymali obserwowany samochód, a po wylegitymowaniu pasażerki i ustaleniu tożsamości zatrzymali kobietę. Trafiła ona do Komendy Miejskiej Policji przy ul.Traugutta, gdzie zostały sporządzone protokoły. Po ich wykonaniu, skompletowane zostały materiały koniecznej do osadzenia w zakładzie karnym, a zatrzymana została przekazana policjantom wydziału konwojowego. Następnie specjalnym konwojem trafiła ona do Zakładu Karnego w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *