MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Budowa Placu Rekreacyjnego w Jasieniu coraz bliżej

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie doszło dzisiaj do podpisania umowy dotyczącej dofinansowania budowy parku rekreacyjnego przy ulicy Nowy Świat w Jasieniu. Dokument podpisali zastępca Departamentu Funduszy Europejskich Roman Wcisło oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 266 392 złote. Dofinansowanie pozyskane przez brzeski samorząd z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 169 505 zł. Gmina Brzesko pokryje pozostałą część kosztów (około 100 tysięcy zł) ze środków własnych.

Burmistrz Brzeska zapowiada, że już wkrótce uruchomiona zostanie procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę tego zadania. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym kwartale, a park rekreacyjny powstanie w miejscu, w którym jeszcze w zeszłym roku stał nienadający się do użytku budynek tzw. „starej szkoły.

Cały obszar, na którym powstanie park rekreacyjny, zajmuje powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych, a spora jego część będzie zagospodarowana zielenią, wśród której dominować mają drzewa ozdobne i miododajne (brzozy, klony i śliwy).

Główną atrakcją parku będzie zabawowy zestaw dla dzieci mogący jednorazowo pomieścić 25 osób, posadowiony na bezpiecznej nawierzchni. W niedalekim sąsiedztwie placu zabaw powstanie zielona siłownia zewnętrzna, której wyposażenie stanowić mają trzy urządzenia do ćwiczeń wzmagających kondycję fizyczną i wpływającą na poprawną sylwetkę. Przy każdym z tych urządzeń ustawiony będzie tzw. pylon, czyli tablica informująca o sposobie ćwiczeń.

Do placu zabaw i siłowni prowadzić będzie sieć brukowanych alejek i chodników. W ramach tzw. małej architektury przewidziano stojak na rowery, parkowe ławki i kosze na śmieci, a także tablica informacyjna typu EDU-INFO zawierająca rys historyczny Jasienia. Park rekreacyjny powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *