MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ZUCHWAŁA KRADZIEŻ Z WYKORZYSTANIEM INTERNETU / Ponad 100 tysięcy złotych straciła 70-letnia mieszkanka Tarnowa

Ponad 100 tysięcy złotych straciła 70-letnia mieszkanka Tarnowa, która po namowie oszustów zainstalowała na swoim komputerze program AnyDesk, pozwalający na zdalną obsługę jej komputera. Starsza pani, gdy się zorientowała o oszustwie, zgłosiła przestępstwo tarnowskim policjantom. W wyniku przestępczych działań za pośrednictwem sieci seniorka nieświadomie zawierała umowy kredytowe, a jej oszczędności zostały przelane na inne konta bankowe.

W zeszłym tygodniu tarnowscy policjanci przyjęli zgłoszenie oszustwa, jakiego dopuściły się nieznane osoby w stosunku do 70-letniej mieszkanki Tarnowa. Kobieta rozmawiała z nimi telefonicznie w połowie czerwca i za ich namową, rzekomego przelania pieniędzy z osiągniętych zysków, zainstalowała na swoim komputerze aplikację pozwalającą kontrolować zdalnie jej komputer. Jednakże zamiast wpłaty na konto kobieta zauważyła, że z jej kont zniknęły wszystkie oszczędności, na domiar złego zawierała nieświadomie umowy kredytowe, a zaciągnięte środki finansowe niemal natychmiast znikały z rachunków jakimi dysponowała. W ten sposób kobieta straciła niemalże 140 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą tarnowscy policjanci. Ponawiamy apele do tarnowskich seniorów o nieprowadzenie rozmów, w których oferowane są zyski, przedstawiane są wizje hakerów czyhających na zgromadzone środki finansowe na kontach. Pamiętajmy, że oszuści sięgną po każdą metodę, by nas okraść.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *