MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Utalentowany pływak z gminy Tarnów uhonorowany

Ksawery Masiuk z Tarnowca, bo o nim mowa, brązowy medalista mistrzostw świata seniorów, mistrz Europy juniorów oraz rekordzista Polski w stylu grzbietowym na 50 m, kolejny raz otrzymał Stypendium Wójta Gminy Tarnów. To docenienie ostatnich zasług młodego pływaka, który tryumfuje w swojej dziedzinie. –Jesteśmy z Ciebie dumni i gratulujemy sukcesów, wspieramy i będziemy wspierać na miarę naszych możliwości. Twoje laury są dla mnie potwierdzeniem, że warto zauważać i inwestować w młode talenty. Jesteś naszym ambasadorem, idź w świat i realizuj marzenia, a do Tarnowca wracaj jak najczęściej – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Ksawery Masiuk ma niespełna 18 lat. To odnoszący sukcesy polski pływak, który specjalizuje się w stylu grzbietowym. W ostatnim czasie zdobył brązowy medal mistrzostw świata seniorów na Węgrzech na dystansie 50 m i pobił rekord Polski, a w Rumunii, na takim samym dystansie, wywalczył tytuł mistrza Europy. Obecnie trenuje w UKS G-8 Bielany w Warszawie.

Ksawerego od najmłodszych lat wspierają związani ze sportem rodzice – Agnieszka i Krzysztof Masiukowie. –To mama jako pierwsza zachęciła mnie do uprawiania sportu. Najpierw zapisała mnie na karate, lecz ta dyscyplina mnie nie porwała. W pływaniu od razu się odnalazłem. Ciężka praca, treningi i motywacja rodziców doprowadziły mnie do punktu, w którym się teraz znajduję. Przed ostatnimi startami czułem się dobrze, stres mnie motywował, a nie paraliżował, to również zasługa całego zespołu, który ze mną pracuje – mówi Ksawery.

Rodzice Ksawerego widzieli w nim potencjał sportowy od samego początku. –Mieliśmy z mężem i mamy wciąż dużą determinację, by utwierdzać syna, że warto rozwijać jego talent. Gdyby nie jego i nasza ciężka praca oraz wiele wyrzeczeń, nie byłby z pewnością w miejscu, w którym jest. Sport, codzienne treningi i zawody stały się jego sposobem na życie. A po drodze spotkaliśmy wiele życzliwych osób. Dziękuję wójtowi Grzegorzowi Koziołowi za dostrzeganie Ksawerego od najmłodszych lat. Wspierał go przecież od trzeciej klasy szkoły podstawowej – mówi mama pływaka, Agnieszka Masiuk.

Wręczenie stypendium odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Poseł RP Anna Pieczarka przekazała medaliście list gratulacyjny od Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka, a starosta Roman Łucarz najwyższe wyróżnienie przyznawane przez ten samorząd, czyli Grosz Tarnowski wraz z nagrodą finansową. W spotkaniu uczestniczyli także sołtys Tarnowca Jan Nowak, wicestarosta Jacek Hudyma oraz członkowie zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.