ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Potok Jodłowski został przebudowany

Zakończyła się przebudowa niespełna półkilometrowego odcinka potoku Jodłowskiego od mostu przy ulicy Cichej do mostu na ulicy Szkolnej w Rzezawie. Wartość inwestycji to ponad 1,4 mln zł.

W ramach zadania wykonane zostały m.in. tzw. opaski brzegowe w postaci narzutu kamiennego. Nastąpiła także stabilizacja dna potoku oraz umocnienie jego rowów. Kompleksowej modernizacji poddany został również mur wzdłuż prawego brzegu potoku w rejonie mostu na ulicy Szkolnej. Nadsypany został ponadto teren w rejonie biblioteki, który był sporo obniżony względem reszty.

Nieduży potok Jodłowski w czasie ulewnych deszczów potrafi zamienić się w rwącą rzekę. W ostatnich latach dochodziło już do wydostania się wody z koryta potoku i zalania okolicznych domów i działek. Dzięki jego przebudowie mieszkańcy w zdecydowanie większym stopniu będą zabezpieczeni przed jego ewentualnym wylaniem.

– Przebudowa potoku Jodłowskiego to jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych ostatnich lat. Cieszę się z tego, co do tej pory udało się zrobić. Na tym jednak nie koniec. Przed nami kolejny etap przebudowy potoku Jodłowskiego, na który pozyskaliśmy już dotację — podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej

__

Gmina Rzezawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.