MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

KACPER SZTUBA – KAJAKARZ GÓRSKI Z BRZESKA – WICEMISTRZEM ŚWIATA

W mistrzostwach świata juniorów (U-18) i młodzieżowców (U-23) w kajakarstwie górskim, które odbyły się w Ivrei, reprezentacja Polski zdobyła trzy srebrne medale. Na podium indywidualnej rywalizacji w slalomie stanął między innymi mieszkaniec Brzeska – Kacper Sztuba.

Kacper Sztuba wrócił z Włoch z dwoma srebrnymi krążkami. W kategorii U-23 w C-1 najpierw wywalczył z Szymonem Nowobilskim (Start Nowy Sącz) i Konradem Szymankiem (Pieniny Szczawnica) w zespołowej rywalizacji wicemistrzostwo (Polaków prześcignęli jedynie Francuzi), potem Kacper powtórzył ten wyczyn w zmaganiach indywidualnych, również zdobywając srebrny krążek. W finale walkę o złoto nasz kanadyjkarz przegrał o zaledwie 0,15 s z Mewenem Debliquyem – reprezentantem Francji. Sztuba rok temu w MŚ był 6.; w dorobku ma m.in. tytuł mistrza świata juniorów (2017). Kacper Sztuba pochodzi wprawdzie z Lubania (woj. Dolnośląskie) jednak w wyniku małżeństwa z Aleksandrą Wołek – brzeszczanką – stał się mieszkańcem Brzeska, z czego dziś wszyscy się cieszymy i gratulujemy osiągnięć. Życzymy Kacprowi sił, zdrowia i determinacji w dążeniu po złoto!

Duży sukces odniosła w Ivrei także Dominika Brzeska (Start Nowy Sącz) – w K-1 juniorek wywalczyła srebro. Do finału awansowała z 9. pozycji, ale w decydującym przejeździe spisała się znacznie lepiej, ustąpiła tylko Włoszce Lucii Pistoni (była lepsza o 1,26 s). Sądeczanka zanotowała duży postęp, rok temu w MŚ w Tacen była 25.