MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brązowy medal reprezentacji Polski z Renatą Knapik-Miazgą w składzie

Warto przypomnieć drogę, jaką przebyły polskie szpadzistki w drodze po ten niezaprzeczalny sukces. W początkowej fazie mistrzowskiego turnieju pokonały rywalki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a następnie Czeszki. W ćwierćfinale zaś wyeliminowały reprezentację Stanów Zjednoczonych. Porażka przytrafiła się w półfinale – naszą drużynę ograły szpadzistki z Korei Południowej. Taki wynik oznaczał, że sprawa medalu dla polskiej ekipy rozstrzygnie się w meczu o 3 miejsce. Przeciwniczkami były Francuzki.

Spotkanie z zespołem trójkolorowych miało pasjonujący przebieg. Szala zwycięstwa przechodziła raz w stronę naszej ekipy, a raz w stronę konkurentek. Zacięta rywalizacja zakończyła się remisem po upływie regulaminowego czasu starcia. Sędziowie zarządzili więc dogrywkę. W niej Renata Knapik-Miazga spisała się wspaniale i dzięki zadanemu rywalce decydującemu ciosowi zapewniła Polkom brązowy medal światowego czempionatu.

Oprócz naszej rodaczki drużynę reprezentowały Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Kamila Pytka oraz Magdalena Pawłowska.

Przypomnijmy, że Renata Knapik-Miazga jest wspaniałą ambasadorką Koszyc Wielkich i gminy Tarnów. Na co dzień reprezentuje AZS AWF Kraków. To wielokrotna stypendystka wójta gminy Tarnów. Renata Knapik-Miazga wspiera też sport młodzieżowy – prowadzi treningi z szermierki w Tarnowskiej Akademii Fechtunku. Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich.

Renacie życzymy dalszych sukcesów na polu zawodniczym i trenerskim

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

___

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *