MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

WYPADEK Z UDZIAŁEM NIELETNIEJ, NIETRZEŹWEJ MOTOCYKLISTKI

Nieletnia, nietrzeźwa, nie posiadająca uprawnień do poruszania się motocyklem, który dodatkowo nie był zarejestrowany i ubezpieczony doprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym. Trafiła do tarnowskiego szpitala z urazem nogi oraz klatki piersiowej.

Bardzo groźnie wyglądający wypadek drogowy miał miejsce w niedzielę po południu na łuku drogi w Nowej Jastrząbce. 17-letnia dziewczyna kierowała motocyklem i jednym z łuków drogi nie zapanowała nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym, którego kierowcą była 29-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanej motocyklistce, która uskarżała się na bóle nogi oraz klatki piersiowej. Ratownicy przetransportowali ranną do tarnowskiego szpitala, a będący na miejscu wypadku policjanci ustali przyczynę tego zdarzenia. Okazało się, że dziewczyna kierowała motocyklem, który nie był zarejestrowany. Sama nie posiadała uprawnień do prowadzenia tego pojazdu, a na domiar złego poruszała się nim … będą w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało na niemalże 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oba pojazdy trafiła na parking policyjny, gdzie będą przeprowadzone szczegółowe oględziny. Zostanie wszczęte postępowanie w związku ze zdarzeniem drogowym, w którym sprawcą i jednocześnie poszkodowaną jest nieletnia. Zebrany materiał trafi do sądu dla nieletnich, który będzie decydował o dalszym losie dziewczyny.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *