MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Strażak z Bochni Mistrzem Polski w Kolarstwie Szosowym

W niedzielę 12 czerwca 2022 w Myśliborzu woj. zachodniopomorskie odbyły się 8  Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym. Wyścig odbył się w ramach cyklu Pomorze Zachodnie Tour i został zorganizowany w formie kolarskiego kryterium ulicznego. Strażacy mieli do pokonania  w kategoriach K3, M4, M5, M6 → 15 rund (38,5 km) oraz  w kategoriach K2, M2, M3 → 20 rund (51,4 km).

Na dystansie 51,4 km po przejechaniu 20 rund najwięcej punktów ( Premie duże: na 5, 10, 15, 20 okrążeniu / za 1 m. → 5 pkt., 2 m. → 3 pkt., 3 m. → 2 pkt., 4 m. → 1 pkt,  Premie małe: na okrążeniach 1-4, 6-9, 11-14, 16-19 / za 1 m. → 2 pkt., 2 m. → 1 pkt )  zdobył asp. Marcin Kasprzyk co pozwoliło wygrać wyścig na dłuższym dystansie oraz stanąć na pierwszym stopniu podium . Koszulka Mistrza Polski trafiła w tym roku do Bochni. Na drugim stopniu podium stanął ubiegłoroczny mistrz polski Marek Szczygieł KM PSP Świnoujście / JF Duet Goleniów, a miejsce trzecie zdobył Dobkowski Martin  KM PSP RUDA ŚLĄSKA / EDEN RACING

Odniesienie zwycięstwa w kryterium zależy od dobrych umiejętności technicznych, szczególnie zdolności szybkiego i umiejętnego pokonywania zakrętów, jak również bezpiecznej jazdy w grupie na krótkiej rundzie. Ważna jest także wyjątkowa sprawność, potrzebna do częstych ataków i przyspieszania po wyjściu z zakrętu.

Serdecznie gratulujemy asp. Marcin Kasprzyk oraz wszystkim uczestnikom Mistrzostw.

Opracowanie: kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni.