MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Programiści z Zielonki najlepsi w Polsce wśród techników w XXXIII edycji międzynarodowego konkursu matematycznego – Matematyka bez granic

A oto relacja przedstawicieli uczestników konkursu – Jakuba Niedźwieckiego i Patryka Widło:

„10 marca 2022 roku nasza klasa 1TP, przystąpiła do drużynowego konkursu “Matematyka bez granic”. Polegał on na zespołowym rozwiązywaniu kilkunastu zadań, w tym jednego sformułowanego w języku obcym, którego rozwiązanie musieliśmy zapisać w języku obcym. Do zawodów przygotowywaliśmy się rozwiązując różne problemy matematyczne, w tym te z poprzednich edycji konkursu oraz wzięliśmy udział w próbnym etapie konkursu, który przygotował i przeprowadził nasz nauczyciel matematyki – pan Michała Jemioło.

W dniu konkursu przez dwie godziny lekcyjne wspólnie całą klasą rozwiązywaliśmy zadania, które sprawdzały nie tylko naszą wiedzę z matematyki , umiejętność logicznego myślenia, ale także umiejętność organizacji pracy w dużym zespole osób. Na ostateczny wynik pracowało 31 osób . Zadania dostaliśmy tylko w jednej kopii i musieliśmy sprawnie rozdzielić zadania i obowiązki, uważając, by w ferworze pracy nie tylko rozwiązać jak największą liczbę zadań, ale również nie zagubić ich treści . W naszej opinii poradziliśmy sobie całkiem dobrze. Udało się nam rozwiązać niemal wszystkie zadania i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu, które ukazały się dopiero w czerwcu. Ale warto było poczekać. Zajęliśmy 14 miejsce w Polsce, 4 miejsce w Małopolsce i 1 miejsce w Polsce wśród klas technikum.

Dodajmy, że w konkursie wystartowało 171 klas z całej Polski.

Poniżej przedstawiamy jeszcze wrażenia dwóch innych uczestników konkursu:

“Zadania były dość trudne, ale po kilku minutach wspólnego myślenia udało się je rozwiązać”

“Super konkurs, miejmy nadzieję, że wynik będzie równie dobry”.

Gratulujemy naszym programistom i życzymy dalszych sukcesów!

__

ZSTiB Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.