Czy bezpieczeństwo nad wodą jest ważne?

W dniu 7 czerwca 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Radłowie odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa nad akwenem w Radłowie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz gminy – Przewodniczący Rady Miejskiej w Radłowie i Burmistrz Radłowa, przedstawiciele Policji, WOPR-u, oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność nad akwenem. Uczestnicy spotkania omówili sprawę zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą oraz przestrzegania regulaminu obowiązującego na tym terenie. Zaplanowano również zwiększenie liczby patroli WOPR-u, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i korzystających z samego jeziora. Przy współpracy Urzędu Miejskiego z Policją oraz tarnowskim WOPR-em pojawiła się szansa na zorganizowanie lekcji pływania dla najmłodszych odwiedzających akwen.

Podczas spotkania został również poruszony problem wzmożonego ruchu na ul. Polnej oraz ul. Leśnej, związany z rozpoczęciem sezonu letniego. Władze Gminy wraz z obecnymi na posiedzeniu przedstawicielami Policji oraz przedsiębiorcami podjęli dyskusję na temat rozwiązania tego problemu, łącznie z opracowaniem nowej organizacji ruchu w rejonie akwenu.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Policji zapewnili, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, a plażowicze spokojnie wypoczywać.

__

Radłów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.