MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Teatralne Lustra 2022

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku miały miejsce X Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury. Nagrodę główną, Diamentowe Lustro, otrzymała Grupa Teatralna KRACH (grupa młodsza) ze szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi za niezwykle ciepłą, pomysłową i dynamiczną sztukę “Pasażerowie lokomotywy” opartą na poezji Juliana Tuwima. Zdaniem widzów, a także konkurencyjnych zespołów zwycięstwo pewne i w pełni zasłużone.

W ciągu dwóch dni na scenie RCK-B wystąpiło czternaście grup teatralnych, a przez widownię przewinęło się blisko tysiąc osób – głównie uczniów szkół i przedszkoli z gminy Brzesko. Pomysłowość, kreatywność i serce wkładane w każdy występ zadziwiały licznie zgromadzoną publiczność. Wszyscy wykonawcy, widzowie i organizatorzy byli szczęśliwi, że po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami, w końcu mogli się spotkać na żywo.

Finałowa gala zamykająca tegoroczny festiwal była okazją do podsumowania minionej dekady i przekazania podziękowań dla instruktorów, których grupy uczestniczyły w tym prestiżowym konkursie przez te lata. W dziesięciu edycjach na brzeskiej scenie przedstawiono 188 spektakli, w których wystąpiło blisko 2500 młodych aktorów.

Teatralne Lustra od samego początku organizowane są przez MOK wspólnie  z tarnowskim oddziałem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ,  na czele z niezastąpioną Iloną Stanaszek.

 – Pani Ilono, całe to teatralne zamieszanie jest Pani zasługą. Gratulujemy, dziękujemy i już nie możemy doczekać się przyszłego roku – podsumowuje Ewelina Stępień, dyrektor MOK-u.

Patronat honorowy nad wydarzeniem pełnili burmistrz Tomasz Latocha oraz starosta Andrzej Potępa. Urząd Miejski był także jednym z jego głównych sponsorów.

Organizatorzy serdecznie dziękują cukierniom Kudelski i Czudecki oraz Cukierni Królewskiej za przekazanie drożdżówek i poczęstunku dla uczestników.

W Konfrontacjach wzięły udział także dwie grupy zespołu teatralnego MISZMASZ ze szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, prowadzone przez Agatę Kowalczyk i Magdalenę Głowacką-Zastawnik.

Grupa starsza otrzymała jedną z nagród za przedstawienie „Od słowa do słowa”, natomiast grupie młodszej przyznano wyróżnienie za spektakl „Rety! Rety! Dwie skarpety?”

Przedstawienia oceniał zespół konsultantów w składzie: Matylda Baczyńska, Jacek Milczanowski, Kamil Toliński. Całość poprowadziła, jako konferansjer, Anna Lenczewska.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.