Święto Szczepu Czarnego

W miniony piątek, 29 kwietnia, Szczep Czarny ZHP działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach obchodził 5. rocznicę nadania imienia Bohaterów Państwa Podziemnego oraz wręczenia sztandaru.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła odprawiona przez księdza Wojciecha Mroza msza św. w intencji byłych i obecnych zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Szczepu Czarnego.

Po nabożeństwie w hali sportowej ZS-P w Jadownikach odbył się uroczysty apel z udziałem wszystkich druhów zrzeszonych w szczepie oraz zaproszonych gości. Komendant szczepu, phm. Bartłomiej Turlej przekazał podziękowania wszystkim, którzy wspierają harcerzy z Jadownik w ich codziennej służbie. Wśród tych osób jest również burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który podczas uroczystości wręczył na ręce komendanta sprzęt AGD, który trafi do remontowanej aktualnie harcówki.

W trakcie uroczystości zaprezentowany został film „Na pięciolecie naszego szczepu”, przygotowana była też prezentacja dokonań harcerzy z Jadownik na przestrzeni sześciu lat. Szczep Czarny powstał w 2016 roku, jednak imię Bohaterów Państwa Podziemnego oraz sztandar otrzymał 29 kwietnia 2017 roku. Dzisiaj jest to jedna z najaktywniejszych formacji harcerskich działających w gminie Brzesko. Szczepowe delegacje uczestniczą we wszystkich wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Ochoczo włączają się w szereg inicjatyw na rzecz mieszkańców nie tylko swojej miejscowości, ale i całej gminy. Szczep wspierają liczni przyjaciele – lokalni przedsiębiorcy, a przede wszystkim rodzice. Na początku tego roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Rodziców dzieci oraz Przyjaciół Szczepu Czarnego „Żar”, którego prezesem jest Konrad Rams.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.