MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ŚMIERTELNY WYPADEK W ŁADNEJ

10 maja około godziny 15 na drodze krajowej 94 w miejscowości Ładna k. Tarnowa doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 37-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Droga krajowa 94 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana niemalże przez 5 godzin.

10 maja po godzinie 15 wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Ładna k. Tarnowa. Z przekazanych informacji wynikało, że na 82 kilometrze drogi samochód ciężarowy wbił się w samochód osobowy. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanym w tym wypadku. Najciężej ranna była 37-letnia kobieta, która została poddana niemal godzinnej resuscytacji. Ta jednak nie przyniosła żądanego skutku i kobieta zmarła. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń.

Przybyłe na miejsce wypadku patrole policyjne zorganizowały objazdy dla wszystkich kierowców drogami powiatowymi przez Skrzyszów i Łęki oraz Wolę Rzędzińską.

Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Tarnowie, który wraz z technikiem kryminalistycznym oraz biegłym z zakresu wypadków komunikacyjnych uczestniczyli w czynnościach dochodzeniowo-śledczych.

Wstępnie ustalono, że 52-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc w kierunku Dębicy najechał na samochód osobowy bmw, którego kierowca zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo do posesji. W wyniku tego kierowca samochodu ciężarowego stracił kontrolę nad prowadzonym pojazdem, który ominął bmw i zjechał na lewy pas ruchu uderzając w lewe przednie drzwi prawidłowo jadącego citroena. Citroen został wypchnięty na chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, natomiast ciężarówka wbiła się w przydrożny rów melioracyjny. Kierowca bmw pozostał na swoim pasie ruchu. Uczestnicy tego wypadku byli trzewi.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli biegłemu, policjantom oraz prokuratorowi ustalić właściwy przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

___

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.