MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Piknik dla Ukraińskich rodzin

Kilkuset uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Powiatu Bocheńskiego wzięło udział w niedzielę w Rodzinnym Pikniku. Spotkanie zorganizowało gospodarstwo Borówkowy Rój wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Bochni.

Na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji m.in.: malowanie twarzy, robienie z balonów różnych kształtów, malowanie farbami. Dla wszystkich przygotowano ognisko, grilla i słodki poczęstunek. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej, dzieci mogły skorzystać z dmuchańca i innych niespodzianek.

Jeszcze kilka tygodni temu, nie mieliśmy świadomości, że będziemy się tu dzisiaj spotykać, jednak ta bestialska wojna, która rozpoczęła się na w waszym kraju, spowodowała, że jesteście razem z nami i solidaryzujemy się w tej trudnej sytuacji. Piękna pogoda sprzyja dzisiejszej integracji, jesteście z rożnych części Ukrainy, dlatego możecie poznać się, porozmawiać, ale przede wszystkim odpocząć w wyjątkowym miejscu. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego pikniku, wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim Pani Ani, właścicielce i inicjatorce tej integracji

— mówił starosta Adam Korta.

Celem spotkania, które odbyło się w Lipnicy Górnej była integracja rodzin Ukraińskich. Pochodzą one z różnych część Ukrainy, uciekając przed wojną trafili do Powiatu Bocheńskiego. Często mieszkają koło siebie i się nie znają. Dzięki temu wydarzeniu mogli się w końcu poznać.

Wsparcie przy organizacji udzieliły: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Bochni, firma Gremi, P.P.H.U. JURA z Rajbrotu, Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu, Tech Trans z Lipnicy Murowanej, sklep Qubat z Bochni, OSP z Lipnicy Górnej.

__

Powiat Bocheński

One thought on “Piknik dla Ukraińskich rodzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *