Paraolimpiada Pływacka „Bez Granic”

Po przerwie spowodowanej pandemią w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej  odbyła się już trzecia edycja Paraolimpiady Pływackiej „Bez Granic”. 23 maja dzieci, młodzież oraz dorośli – osoby niepełnosprawne z regionu tarnowskiego spotkali się, by spróbować swoich sił w pływaniu. Choć każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik, to tak naprawdę najważniejszy dla uczestników był wspólnie spędzony czas, dobra zabawa i przyjazna, pełna pozytywnej energii atmosfera.

Zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe: klasy I-III, IV–VIII szkół podstawowych oraz kategoria OPEN – osoby dorosłe, uczniowie szkół średnich. Ich zadaniem było przepłynięcie basenu dowolnym stylem, najlepsi z każdej kategorii wiekowej walczyli o puchar. Sportowe emocje towarzyszyły wszystkim, a oklaski i wspólne dopingowanie to nieodłączne elementy przeprowadzonych zwodów.

Na koniec przyszedł czas na smaczny poczęstunek, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody dla uczestników, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali także puchary, wręczane przez Annę Pieczarkę, poseł na Sejm RP, która wydarzenie objęła patronatem honorowym.

– Cieszę się, że możemy organizować wydarzenie, które choć ma charakter sportowy, to tak naprawdę nie chodzi w nim o rywalizację, ale o dobrą zabawę. To integracja osób niepełnosprawnych z całego regionu, które potrafią nie tylko dobrze pływać, lecz przede wszystkim pięknie się wspierać – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Należy dodać, iż projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.