Małżonkowie świętowali swoje jubileusze!

W sobotę 14 maja 2022 r.  w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbyła się uroczystość Jubileuszy Małżeńskich. Okazję do świętowania miały w tym dniu małżeństwa z terenu Gminy Wierzchosławice, które w 2021 r. obchodziły: 50. Rocznicę Ślubu (Złote Gody), 55. Rocznicę Ślubu (Szmaragdowe Gody), 60. Rocznicę Ślubu (Diamentowe Gody) oraz 65. Rocznicę Ślubu (Żelazne Gody).
Małżeństwa świętujące Złote Gody otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę,  które Zacnym Jubilatom uroczyście wręczył Andrzej Mróz – Wójt Gminy Wierzchosławice. Dodatkowo – wszyscy obecni Jubilaci – otrzymali róże oraz listy gratulacyjne.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział również zaproszeni goście – m. in. Jacek Hudyma – Wicestarosta Tarnowski, Marek Podraza – Radny Powiatu Tarnowskiego, Ks. Prałat Jerzy Czuj – Proboszcz Parafii w Wierzchosławicach oraz Radni Gminy Wierzchosławice. Sobotnią uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca “Swojacy”, który zaprezentował zbiór utworów specjalnie przygotowanych na tę okazję.

W 2021 r. w Gminie Wierzchosławice Jubileusze obchodziły w sumie44 pary małżeńskie:
– 18 małżeństw – Złote Gody(50. Rocznica Ślubu)
– 15 małżeństw – Szmaragdowe Gody(55. Rocznica Ślubu)
– 10 małżeństw – Diamentowe Gody (60. Rocznica Ślubu)
– 1 małżeństwo – Żelazne Gody (65. Rocznica Ślubu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.