MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Ekoszkolenie w Starostwie

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się szkolenie dla ekodoradców i zainteresowanych pracowników Urzędów Gmin naszego powiatu na temat funkcjonowania pomp ciepła jako alternatywy dla tradycyjnych pieców. Spotkanie odbyło się w ramach projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA.

W szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z Instytutu Zrównoważonej Energii w Miękini Paulinę Smaczną-Żmudę oraz Przemysława Pachytela uczestniczył również Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Szkolenie było odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez ekodoradców gminnych, a sama jego tematyka wynikała z konieczności wymiany nieefektywnych źródeł ogrzewania do końca 2022 r., który to obowiązek nałożyła na nas Uchwała antysmogowa dla Małopolski.

Prowadzący szkolenie w przejrzysty sposób przedstawili zasady działania, dobór oraz zalety i wady pomp ciepła oraz pieców zgazowujących drewno jako alternatyw dla tradycyjnych pieców węglowych.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy w projekcie zintegrowanym LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”  LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005.

__

Powiat Bocheński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.