MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Z WIZYTĄ U SENIORÓW

Tarnowscy policjanci robią wszystko aby mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie. Szczególną opieką otaczamy najstarszych tarnowian, starając się chronić ich m.in. przed działaniem przestępców.

W ostatnim dniu marca dzielnicowy Tobiasz Kmieć z komisariatu Tarnów-Zachód wybrał się z wizytą do Rodzinnego Domu Seniora przy ul. Kochanowskiego 32, aby spotkać się z podopiecznymi placówki, uczestniczącymi w organizowanych tam zajęciach.

Podczas wspólnie spędzanego czasu policjant przestrzegł seniorów przed działającymi na ich szkodę oszustami, opowiedział w jaki sposób i jakimi metodami  posługują się przestępcy okradający osoby starsze z dorobku życia. Podpowiedział w jaki sposób bronić się przed nimi i unikać niepotrzebnego ryzyka. To cenna lekcja i garść wiedzy, która ma ochronić seniorów, przed telefonicznymi telefonami oszustów. Przy okazji policjant rozdał uczestniczącym w spotkaniu przydatne gadżety, przypominające im o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi każdego dnia.

Dodajmy, że Projekt „Rodzinny Dom Seniora” realizowany  Izbę Rzemieślniczą w Tarnowie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, ma na celu zapewnienie opieki dziennej i aktywizacji osób niesamodzielnych w wieku 60+. Organizowane przez placówkę zajęcia o różnorodnym charakterze, mają zapewnić utrzymanie optymalnego stanu psychofizycznego, samodzielności i aktywności podopiecznych, a w perspektywie poprawę lub utrzymanie ich jakości życia.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.