MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Plenerowa Droga krzyżowa w Strzelcach Wielkich

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godzinie 16.00 w parafii Strzelce Wielkie miała miejsce plenerowa Droga Krzyżowa przygotowana przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich we współpracy ze strażakami OSP. Nabożeństwo odprawione zostało w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza w Ukrainie.

Modlitwie przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Tabiś, który rozpoczął rozważania przed kościołem św. Sebastiana.  Po odsłuchaniu wzruszającej pieśni „Uwierz Polsko” w wykonaniu uczennicy klasy VIII, Karoliny Stachowicz, licznie zebrani pątnicy wyruszyli w skupieniu od stacji do stacji, podążając za krzyżem niesionym przez strażaków.

Poszczególnym stacjom towarzyszyły rozważania czytane przez uczniów, nauczycieli i rodziców, które poruszały serca uczestników modlitewnego spotkania. Zwracały uwagę na to, co dzieje się na Ukrainie i  w wielu innych zakątkach świata. Zmuszały także do refleksji nad sobą i wskazywały na potrzebę zmiany ludzkich serc, unikania nienawiści, która jest przyczyną konfliktów i strasznych wojen.  Modlono się także o nawrócenie dla tych, którzy przyczyniają się do wybuchu konfliktów zbrojnych na świecie.

Droga Krzyżowa zakończyła się przed Krzyżem Misyjnym. Uwieńczeniem uroczystości było posadzenie krzewu kaliny na znak naszej  solidarności z walczącą bohatersko Ukrainą. Kalina jest bowiem jednym z symboli naszego wschodniego sąsiada, gdyż jak mówi powiedzenie “ Bez wierzby i kaliny nie ma Ukrainy”.  W czasie ozdabiania krzewu barwami Polski i Ukrainy zebrani mieli możliwość wysłuchania pięknej ukraińskiej pieśni, która rozbrzmiewała wielokrotnie podczas wieców na kijowskim Majdanie.

Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali hymn „Boże coś Polskę”. Ksiądz Proboszcz podziękował zgromadzonym za wspólną modlitwę, a także piękną lekcję solidarności.

__

Szczurowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *