MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzesko: Powitanie wiosny w „Dziewiątce”

Dzieci i ich opiekunki z Publicznego Przedszkola nr 9 w Brzesku uroczyście i wesoło powitały powoli rozpędzającą się wiosnę, a uczyniły to z uroczyście i wesoło prezentując inscenizacje oparte na twórczości Marii Kownackiej, patronki tej 75-letniej już placówki. Występy podziwiali między innymi dyrektor WEKiS Urszula Białka oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Przedszkolaki z „Dziewiątki”, przyjmując swoich specjalnych gości, złożyły im świąteczne życzenia, podziękowały też burmistrzowi za przekazanie środków na zakup monitora multimedialnego, który od niedawna wykorzystywany jest podczas zajęć z „Plastusiami”, tzw. starszakami. Zakup został dokonany już ze środków finansowych ujętych w tegorocznym budżecie. Jest to już drugie takie urządzenie w przedszkolu, bardzo przydatne w pracy edukacyjnej, wychowawczej, a także w czasie zabaw. Ten pierwszy monitor od kilku lat służy średniakom zwanym „Zielonymi Żabkami”.

Głównym punktem uroczystości było trzyczęściowe przedstawienie pod tytułem „Powitanie wiosny z Marią Konopnicką”, w którym obok wspomnianych już „Plastusiów” oraz „Zielonych Żabek” wystąpiły „Krasnalki”, czyli maluchy. Warto zwrócić uwagę, że nazwy wszystkich trzech przedszkolnych grup nawiązują do postaci pojawiających się w wierszach i bajkach poetki, która patronką placówki jest od 14 lutego 2009 roku. Oczywiste jest, że scenariusz opierał się w całości na jej utworach. Obok wierszy w programie znalazł się nagrodzony obfitymi brawami taniec w rytm popularnej wśród dzieci piosenki „Zielony walczyk”.

Burmistrz Brzeska dziękując przedszkolakom za wspaniałą prezentacje, wręczył im ufundowane przez Urząd Miejski upominki – sporych rozmiarów zestawy gier planszowych i zabawek

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *