MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Szachowe zmagania o Puchar Starosty Tarnowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu

Już po raz drugi areną zmagań było Centrum Kulturalno – Oświatowo – Sportowe w Łęgu Tarnowskim. Tym razem do turnieju dodatkowo zostały zaproszone szkoły ponadpodstawowe z Tarnowa. W turnieju wzięło udział 20 drużyn czteroosobowych ze szkół średnich z Powiatu Tarnowskiego i miasta Tarnowa, oraz z Wrocławia. Tytuł mistrza za 2021 r. broniła drużyna z CKZiU z Tuchowa.

Turniej był świetnym sprawdzianem szachowych umiejętności dla wszystkich uczestników i obfitował w wiele ciekawych, zaciętych partii, a po ponad trzygodzinnych zmaganiach poznano jego zwycięzców.

Klasyfikację drużynową wygrał zespół z III LO z Tarnowa, przed drugim zespołem z tego Liceum. Podium uzupełniła szkolna drużyna z I LO z Tarnowa. Kolejne miejsca zajęły IV LO w Tarnowie, ZAME również z Tarnowa. Natomiast VI lokatę zdobyli goście z Wrocławia – Szkoła Służb Mundurowych. Mistrzami szachownic zostali: Mateusz WęgreckiGabriela ŁabędźLena MrózJacek Markiewicz wszyscy z III LO. Sędzią głównym zawodów był Czesław Markiewicz z Akademii Szachowej

Zawody zakończyła ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Puchary, medale oraz drobne gadżety ufundowane przez Starostę Tarnowskiego wręczyli: Paweł Smoleń – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, oraz Grażyna Karaś – radna Powiatu Tarnowskiego i przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sporu i Turystyki, a także pomysłodawca turnieju. Zawodnicy otrzymali również wiele cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów turnieju.

Trzeba dodać, że turniej był znakomicie przygotowany i zorganizowany od strony gospodarzy – Centrum Kulturalno – Oświatowo – Sportowe w Łęgu Tarnowskim. Serdeczne podziękowania należą się tutaj Romanowi Kawie, który czuwał nad jego sprawnym przebiegiem, będąc jednocześnie sędzią rundowym, a także dyrektorom i opiekunom drużyn szkolnych. Uczestnicy mieli do dyspozycji kącik kawowy, a w trakcie turnieju mogli posilić się słodkościami ufundowanymi przez sponsorów turnieju

Zapraszamy na III turniej w IV kwartale br., jeśli nie wystąpią jakieś nadzwyczajne sytuacje.

 

___

Powiat Tarnowski

Foto: Paweł Topolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.