ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Spadkobiercy pancerniackiej tradycji

W środę 9 marca odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pod hasłem „1 Batalion Czołgów w Żurawicy – spadkobiercy pancerniackiej tradycji”. Jest to już trzecia edycja konkursu, w którym uczestniczą uczniowie szkół podstawowych w Mokrzyskach i Żurawicy. Jego organizatorami są dyrektorzy obu placówek oraz dowództwo batalionu, a patronat nad nim sprawują burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk. Burmistrz Brzeska jest również fundatorem nagród dla uczniów, którzy zajmą czołowe miejsca w tym konkursie.

W Mokrzyskach przebieg i organizację konkursu koordynują Beata Gicala oraz Dorota Węgrzyn. Konkurs odbywa się dwutorowo. Za nami już etap plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-4. W drugim etapie, w którym liczy się historyczna wiedza dotycząca dziejów batalionu, w oparciu o dostarczone uczestnikom materiały, startują uczniowie klas 5-8.

Uroczystego otwarcia konkursu historycznego dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach Marek Kossoń. Gośćmi uroczystości byli dowódca 1 Batalionu w Żurawicy ppłk Rafał Kluz, który do Mokrzysk przybył wraz z porucznikiem Piotrem Barszczakiem. Obecni byli także burmistrz Tomasz Latocha oraz radna Ewa Chmielarz-Żwawa.

Organizatorzy konkursu z satysfakcją zauważają, że z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. W tym roku sala gimnastyczna w Mokrzyskach była po brzegi uczniami chętnymi sprawdzić swoją wiedzę.

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.